Слідчі Слідчого управління ГУНП у Сумській області завершили досудове розслідування та за процесуального керівництва Сумської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт щодо колишнього міського голови. Йому інкримінують службову недбалість, унаслідок якої територіальна громада зазнала збитків на суму майже 1,8 млн гривень.
У ході слідства правоохоронці встановили, що між Сумською міською радою та ТОВ «Сумитеплоенерго» діяв договір оренди цілісного майнового комплексу з виробництва та транспортування теплової й електричної енергії. У межах реалізації інвестиційних програм товариство придбало дороговартісну техніку, однак її не включили до складу орендованого майнового комплексу та не врахували під час розрахунку орендної плати.
Незважаючи на те, що у звіті були відсутні дані про оцінку цієї техніки, а профільний структурний підрозділ міської ради висловлював заперечення, посадовець підписав рішення про продовження договору оренди до 2033 року без внесення відповідних змін. У результаті придбана техніка фактично використовувалася підприємством без сплати орендної плати.
За результатами експертних висновків, через такі дії територіальна громада недоотримала 1 млн 786 тис. грн.
Про підозру фігуранту повідомили 1 вересня 2025 року. Наразі обвинувальний акт за ч. 2 ст. 367 КК України скеровано до суду для розгляду по суті, повідомили в поліції Сумщини.
Йдеться про колишнього міського голову Сум Олександра Лисенка, якого також судять у справі про хабарництво.
Дізнавайтеся актуальні новини міста за посиланням Суми_сьогодні.




