12 травня 2025 року в Андріяшівській громаді Роменського району Сумської області інспектори Державної екологічної інспекції спільно з представниками поліції та громадським інспектором з охорони довкілля викрили групу осіб, які намагалися незаконно впіймати степових бабаків — тварин, занесених до Червоної книги України. Зловмисники використовували заборонені пастки-петлі.
Про це інформує Держекоінспекція, пишуть Суми24.
Під час затримання злочинців двом бабакам вдалося втекти, ще двох живих тварин виявили у ящику. Врятованих гризунів одразу випустили назад у дику природу.
Фахівці наголошують: чисельність степових бабаків різко зменшується, зокрема через активні бойові дії на сході країни, де розташовані основні природні осередки виду. Саме тому збереження цих тварин має важливе значення для біорізноманіття.
На порушників складено адміністративні протоколи за ст. 90 КУпАП (порушення правил охорони рідкісних та зникаючих видів). У них вилучили засоби незаконного полювання та транспортний засіб. Також з’ясувалося, що двоє із затриманих перебували в розшуку через ухилення від мобілізації. Їх передали правоохоронцям для подальших слідчих дій. Тепер їм загрожує відповідальність не лише за браконьєрство, а й за порушення законодавства у сфері військового обов’язку.




