Завдяки технології xPON, інтернет у Шостці може працювати до 72 годин без світла.
Про це повідомили у Мінцифри.
Очільник відомства Михайло Федоров разом із командою відвідав регіон, щоб перевірити, як працює цифрова інфраструктура на місці. Під час зустрічі з мобільними та інтернет-операторами міністр наголосив: розвиток сфери електронних комунікацій — один із пріоритетів Мінцифри з моменту його створення.
«Ворог щодня обстрілює прифронтові регіони. Для мешканців Сумщини критично важливо мати стабільний зв’язок і доступ до держпослуг навіть у найскладніших умовах», — зазначив Федоров.
Сьогодні вже 53% мереж регіону працюють за технологією xPON, що дозволяє залишатися онлайн навіть під час тривалих відключень електроенергії. А щоб оператори могли швидше відновлювати зв’язок, уряд ухвалив постанову № 555, яка спрощує цей процес.
Під час візиту команда Мінцифри також перевірила одну з трьох нових базових станцій, встановлену за новим механізмом.
Не забули й про ЦНАПи. У Сумах протестували “цифрову валізу” — мобільний набір, який дозволяє адміністраторам приїхати до маломобільних людей додому та надати необхідні послуги. До того ж громада міста отримала авто зі спецобладнанням — як приз у конкурсі шведської програми Polaris.




