На Сумщині вперше від початку сезону не виявили жодного хворого на COVID-19

Сьогодні 19 травня Сумський ЦКПХ повідомив про покращення епідеміологічної ситуації в області.

У Сумській області підбили підсумки останнього тижня епідемічного сезону грипу та ГРВІ. Хоча сезон офіційно завершився, кількість хворих у регіоні продовжила зростати, а найбільше це позначилося на дітях. Водночас уперше від початку епідсезону в області не зареєстрували жодного випадку COVID-19.

Про це повідомила головний державний санітарний лікар Сумської області Ірина Купрієнко. За її словами, за останній звітний тиждень на ГРВІ захворіли 2795 жителів області. Це на 8% більше, ніж тижнем раніше.

Серед дітей показники зросли ще відчутніше — на 10%, що становить додаткові 136 випадків. Найбільше хворіли діти віком до 9 років. Серед дорослих приріст був нижчим і склав 5,5%.

Рекомендуємо

Загальний інтенсивний показник захворюваності на Сумщині наразі становить 270,4 на 100 тисяч населення. Цей рівень залишається нижчим за епідемічний поріг.

Разом із тим у Боромлянській, Роменській та Садівській громадах інтенсивні показники трохи перевищили передепідемічний рівень.

Також фахівці повідомили результати лабораторних досліджень: у стічних водах міста Суми вірусів грипу не виявили. Попри це, за тиждень у регіоні офіційно зафіксували три клінічні випадки грипу.

Медики зазначають, що наприкінці весни незначні коливання захворюваності є очікуваними. А збільшення кількості хворих серед дітей свідчить про активне поширення інфекцій у дитячих колективах.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів