Минулого тижня на Сумському напрямку зафіксовано суттєве зростання ворожої активності. За даними Генштабу ЗСУ, на Північно-Слобожанському та Курському напрямках російські війська здійснили 61 атаку — проти 49 тижнем раніше.
Хоча загальна кількість обстрілів по всій лінії фронту дещо знизилася (1227 проти 1329), Сумщина опинилася під ще більш інтенсивним вогнем. Лише по регіону кількість атак зросла з 582 до 682. Окупанти активно використовують артилерію, дрони-камікадзе та реактивні системи залпового вогню.
Попри збільшення кількості обстрілів, цього разу вдалося уникнути загибелі цивільних. Кількість поранених також зменшилася: 10 осіб проти 26 тижнем раніше. Найбільш масові втрати серед мирного населення сталися 15 вересня, коли було травмовано одразу 8 людей у Тростянецькій, Юнаківській та Сумській громадах. Ще кілька випадків зафіксовано на вихідних і під час нічної атаки «шахедів» на обласний центр.
Водночас триває евакуація з прикордонних населених пунктів: за останній тиждень із небезпечних територій вивезли 93 людини, що більше, ніж позаминулого тижня.
Сумщина залишається одним із найвразливіших регіонів країни. Попри щоденні обстріли, місцеві громади зберігають стійкість, а українські захисники надійно утримують рубежі, не дозволяючи ворогу прорватися далі вглиб України.




