Наступ на Сумщину триває: ситуація на зараз

Станом на ранок 26 грудня ЗСУ відбили ще одну атаку на Сумщину та повідомили про обстріл 27 населених пунктів.

Протягом доби — з ранку 25 до ранку 26 грудня 2025 року — Сумська область перебувала під інтенсивним вогнем російських військ. За цей час зафіксовано понад 60 обстрілів 27 населених пунктів регіону. Найбільше ударів припало на Сумський та Шосткинський райони.

Про це офіційно повідомив Генштаб ЗСУ.

Для атак по прикордонню та мирних громадах росія застосовувала артилерію, міномети, керовані авіабомби та дрони різних типів. Повітряна тривога в області загалом тривала понад п’ять годин. Попри масштабність обстрілів, за офіційною інформацією, серед цивільного населення постраждалих немає.

Рекомендуємо

У Сумській обласній військовій адміністрації повідомили про суттєві пошкодження цивільної інфраструктури. У Білопільській та Юнаківській громадах зазнали ушкоджень багатоквартирні будинки. У Краснопільській громаді внаслідок ворожого вогню знищено приватний житловий будинок, ще два помешкання зруйновано в Есманській громаді. Також пошкоджене приватне домоволодіння у Глухівській громаді.

На тлі загострення безпекової ситуації триває евакуація населення з прикордонних територій. За останню добу небезпечні райони залишили ще 10 людей.

Водночас ситуація на Сумському напрямку залишається під контролем Сил оборони України. Як повідомили у Генеральному штабі ЗСУ, українські військові відбили одну ворожу атаку на Північно-Слобожанському та Курському напрямках.

26 грудня розпочалася 1402-га доба повномасштабної збройної агресії росії проти України. За минулу добу на всій лінії фронту зафіксовано 121 бойове зіткнення. Противник продовжував активно застосовувати авіацію та безпілотники, завдав одного ракетного та 66 авіаційних ударів, а також використав понад 5800 дронів-камікадзе.

Попри постійний тиск, Сили оборони України уразили три райони зосередження особового складу противника, три пункти управління та артилерійські засоби загарбників. Загальні втрати ворога за добу, за даними Генштабу, склали 840 осіб і сотні одиниць техніки, зокрема 74 артилерійські системи.

На Сумському напрямку ворог здійснив 107 обстрілів, двічі застосував реактивні системи залпового вогню та завдав авіаційного удару з використанням керованої бомби. Попри це українські військові стримують наступальні дії окупантів і продовжують знижувати їхній бойовий потенціал як на передовій, так і в тилу.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів