Олег Григоров розповів, що лише за минулу добу російські війська здійснили майже 80 обстрілів по 29 населених пунктах у 18 громадах області. Ворог застосовував практично весь спектр озброєння.
На жаль, внаслідок атак загинула цивільна жінка, ще дев’ятеро мешканців регіону отримали поранення за добу.
Від початку літа росіяни активно використовують проти Сумщини різні види озброєння. Зокрема, зафіксовано 331 атаку FPV-дронами на оптоволокні, 321 удар ударними безпілотниками та 311 ударів керованими авіабомбами. Також ворог здійснив понад 100 артилерійських і мінометних обстрілів. Під ударами залишаються як прикордонні громади, так і обласний центр та інші міста.
Окремо наголошується на загрозі застосування росіянами далекобійної артилерії. Такі атаки є особливо небезпечними через мінімальний час на реагування та мають на меті не лише руйнування, а й психологічний тиск на населення. Повітряна тривога не завжди може завчасно попередити про таку загрозу, тому мешканцям радять знати розташування найближчих укриттів і бути готовими швидко реагувати на небезпеку.
Після першого вибуху не рекомендується залишатися на відкритій місцевості або біля вікон — необхідно якнайшвидше пройти в укриття, оскільки існує ризик повторних ударів.
Паралельно разом із громадами та міжнародними партнерами триває посилення системи цивільного захисту населення. Наразі на Сумщині облаштовано понад 2 тисячі укриттів. За останні роки їх кількість зросла майже на 600, а місткість — більш ніж на 113 тисяч осіб. У Сумській громаді додатково встановлено 44 мобільні укриття.
Разом із військовим командуванням постійно координуються заходи, спрямовані на зниження рівня загроз для жителів Сумщини та посилення безпеки громад.
Водночас постійно відбувається евакуація з прикордоння. “Білі янголи” допомагають евакуювати тих, хто не виїхав під час організованої евакуації.




