Правоохоронці України за добу ліквідували близько 50 схем, пов’язаних із незаконним перетином державного кордону чоловіками призовного віку, у 22 регіонах країни. Було проведено понад 600 обшуків та вручено понад 60 підозр.
Про це інформує ГУ Національної поліції, пишуть Суми24.
До розкриття злочинної діяльності залучилися слідчі Нацполіції, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань, представники Держприкордонслужби, прокуратури та Офісу Генерального прокурора. Також у розслідуванні брали участь співробітники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Більше про це на відео.
Серед виявлених порушень: організація переправлення поза пунктами пропуску, підробка медичних довідок, внесення неправдивих даних до системи “Шлях” та інші махінації. До схем були залучені посадовці лікарень, представники ТЦК, медико-соціальних експертних комісій, військово-лікарських комісій, а також приватні особи.
Пошук “клієнтів” здійснювався через особисті зв’язки та закриті Telegram-канали. Вартість таких “послуг” коливалася від 5 до 22 тисяч доларів залежно від способу організації перетину кордону.
Зароблені кошти зловмисники відмивали через купівлю автомобілів, нерухомості або виводили їх на офшорні рахунки.
Поліція повідомила про 60 підозр за статтею 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), серед яких – як організатори, так і виконавці, включно з посадовцями різного рівня. За скоєне їм загрожує до 9 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною займати певні посади.
Раніше, 10 січня, Нацполіція повідомляла про масові обшуки, пов’язані з викриттям нелегального переправлення чоловіків призовного віку за кордон. За попередніми даними, через дії злочинних груп сотні військовозобов’язаних змогли перетнути державний кордон.




