29 листопада набрав чинності закон, який дозволяє військовослужбовцям, що вперше залишили місце служби без дозволу, повернутися до виконання обов’язків без кримінальної відповідальності. Ця ініціатива вже дозволила понад 3 тисячам військових відновити службу, отримати соціальні гарантії та грошове забезпечення.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора, пишуть Суми24,
Всього за тиждень понад 8 тисяч осіб добровільно повернулися до лав ЗСУ. З них понад 5 тисяч скористалися правом на звільнення від кримінальної відповідальності, а понад 3 тисячі діяли згідно з іншим законом, – розповів Саіян Сєвак, представник Офісу генерального прокурора.
Нові законодавчі норми регулюють питання звільнення військових від відповідальності за СЗЧ і дезертирство, якщо це сталося вперше, а також порядок відновлення їхнього статусу.
Для цього військовослужбовці повинні повернутися до місця служби до 1 січня 2025 року.




