У селі Костянтинівка, що входить до Хотінської громади на Сумщині, чотирьох місцевих мешканців, які залишилися вдома попри пропозицію евакуації, примусово вивезли до Російської Федерації.
Про це повідомив голова громади Микола Торяник, пишуть Суми24.
За його словами, людей вивезли до Воронезької області, де їх забрали родичі. Наразі про подальшу долю вивезених жителів нічого не відомо. Спілкування з окупованими територіями ускладнене через повну відсутність зв’язку, електрики та газопостачання. «Все повністю відрізане», — зазначив Торяник 20 червня в коментарі для Суспільного.
У травні 2025 року двоє інших мешканців села — В’ячеслав Трубанов та Ніна, дружина його брата — змогли самостійно покинути село, дістатися до Хотині й звідти були евакуйовані до Сум у гуманітарний центр «Плурітон». Про це повідомили в обласній організації Товариства Червоного Хреста.
Евакуйовані розповіли, що Костянтинівка практично знищена вогнем і окупована російськими військовими. «Все село спалене, росіян повно. Нас не чіпали, але були голодні й обірвані. У мене стояла гуманітарка — усе розтягли», — згадують очевидці. Відео з їхніми свідченнями було оприлюднене 30 травня.
За даними аналітичного ресурсу DeepState, з 1 червня Костянтинівка офіційно внесена до «червоної зони». Брат В’ячеслава Трубанова, який залишився в селі, досі не евакуйований.




