Села в прикордонні Сумщині майже знищені

У прикордонній Олексіївці Хотінської громади від колись багатолюдного села залишилося лише кілька дворів. За словами голови громади Миколи Торяника, із близько 300 господарств уціліли тільки 10. Колись у селі жили понад 600 людей, працювали школа, дитсадок, амбулаторія та будинок культури. Тепер більшість будівель зруйновано.

Попри це, тут знову майорять українські прапори. У вересні військові 225 окремого штурмового полку опублікували кадри з Олексіївки, де бійці встановили державні символи та відбивали атаки ворога. Нині ситуацію у населеному пункті контролюють Сили оборони України.

За даними карти DeepState станом на 30 вересня, Олексіївка досі перебуває у “червоній” зоні. Разом із нею частково або повністю під загрозою залишаються й інші села Хотінської громади: Костянтинівка, Володимирівка, Водолаги, Біловоди, Веселівка та Журавка.

Рекомендуємо

Водночас біля Кіндратівки, Андріївки та Костянтинівки українські захисники звільнили понад 20 квадратних кілометрів території, поступово відтісняючи ворога від прикордонних сіл.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів