Шахраї, перебуваючи у СІЗО в Сумах, організували злочинну схему

Правоохоронці Сумської області викрили організовану групу шахраїв, які з території слідчого ізолятора обманювали громадян, пропонуючи фейкові послуги доставки вантажів і пасажирів до країн Європейського Союзу. Ключову роль у схемі відігравали двоє ув’язнених Сумського СІЗО, яким активно допомагали спільники на волі.

Про це інформує ГУНП в Сумській області, пишуть Суми24.

За даними поліції, зловмисники створювали оманливі оголошення в мережі, у яких обіцяли недорогі перевезення. Люди, які зверталися за послугою, або надсилали особисті речі, або перераховували передоплату. У підсумку – ні грошей, ні посилок клієнти не бачили.

Рекомендуємо

Замість легального транспортування, речі забирали підставні особи, після чого цінності, зокрема електроніка та готівка, осідали у шахраїв. Продукти ж, отримані від ошуканих людей, передавали безпосередньо у слідчий ізолятор для ув’язнених.

Станом на зараз слідством зафіксовано вісім підтверджених епізодів шахрайської діяльності, проте оперативники перевіряють причетність фігурантів ще до понад десяти подібних злочинів. Сума збитків оцінюється у приблизно 170 тисяч гривень.

Дії учасників групи кваліфіковані за частиною 2 статті 190 КК України — шахрайство, скоєне повторно та у змові групою осіб.

Викриттям схеми займалися оперативники карного розшуку спільно з аналітиками кримінальної поліції Сумщини. Досудове розслідування веде слідче управління ГУНП області за участі Сумського СІЗО та під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів