Що відомо про демографічну ситуацію на Сумщині

Сьогодні 27 січня стало відомо, що тенденція на Сумщині невтішна, а саме на одного новонародженого припадає п'ять померлих.

Сумська область увійшла до переліку регіонів України з найглибшим демографічним дисбалансом за підсумками 2025 року.

Про це свідчать дані платформи «Опендатабот», сформовані на основі офіційної статистики Міністерства юстиції.

Ситуація в області залишається однією з найскладніших у країні.

Упродовж минулого року на Сумщині було зареєстровано 3 199 народжень. Це один із найнижчих показників по Україні. Менше дітей з’явилося на світ лише в регіонах, де тривають найінтенсивніші бойові дії — у Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях.

Водночас кількість смертей у Сумській області за той самий період становила 16 308. У результаті демографічний розрив виглядає критично: на одного новонародженого припадає п’ятеро померлих.

Показники Сумщини вписуються в загальноукраїнську тенденцію, але з помітно гострішими наслідками. В середньому по Україні на одну дитину припадає троє померлих.

Причому навіть повернення українців з-за кордону сильно ситуацію не покращить.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів