Скандал у Сумах: через “золоту” електроенергію громада втратила понад 5 мільйонів гривень

У Сумах правоохоронці викрили масштабні зловживання під час закупівлі електроенергії для потреб громади. Слідчі встановили, що колишній директор Департаменту інфраструктури міста допустив службову недбалість, яка коштувала бюджету щонайменше 5,3 мільйона гривень.

За даними слідства, департамент уклав договір з приватним товариством на постачання електроенергії для вуличного освітлення. Початковий тариф складав 1,85 грн за кіловат, однак згодом було підписано кілька додаткових угод, що “накрутили” ціну майже у 2,5 раза — до 4,58 грн за кВт. При цьому фактичний обсяг електроенергії зменшився.

Закон дозволяє підвищувати вартість постачання не більш ніж на 10%, але колишній посадовець погодив документи, які принесли надприбутки постачальнику та збитки громаді. У результаті безпідставно з міського бюджету було перераховано понад 5,3 мільйона гривень.

Рекомендуємо

Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України — службова недбалість, що призвела до тяжких наслідків. Досудове розслідування триває.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів