Сумська РВА пояснила, чому РФ утримує цивільних із Сумщини

Сьогодні 6 січня стало відомо, навіщо РФ викрадає цивільних з Сумщини.

Незаконно вивезених із Сумської області цивільних осіб утримують на території РФ, у Бєлгородській області.  Повернення цих людей залишається предметом складних перемовин між сторонами.

Про це повідомив заступник голови Сумської районної ради Володимир Біцак.

За його словами, Росія вже передала Україні списки людей, яких вивезла з території України. Йдеться про імена та прізвища громадян, які зникли після примусового вивезення.

Рекомендуємо

Коментуючи ситуацію, Біцак назвав дії РФ викраденням цивільних і розцінив їх як елемент тиску. «Це зробив так званий “російський ХАМАС” — терористична організація. Я вважаю, що викрадення людей використовується як психологічний тиск під час перемовин», — заявив він.

Посадовець також нагадав, що списки викрадених осіб російська омбудсманка Тетяна Москалькова передала Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитрові Лубінцю.

За наявною інформацією, усі ці люди нині перебувають у Бєлгородській області РФ. Переговорний процес щодо їхнього повернення триває, однак він є надзвичайно складним. «Якщо людей викрали, то просто так їх можуть і не віддати. Це певний важіль впливу на переговори», — пояснив Біцак.

Нагадаємо, що російські окупанти вивезли із Сумської області на територію Росії близько 50 місцевих жителів. Мова про мешканців села Грабовське.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів