У Сумах вшанували 14 полеглих захисників, посмертно присвоївши їм звання почесних громадян

Сьогодні, 16 червня, в.о. мера Сум Артем Кобзар повідомив про надання звання "Почесного громадянина Сум" полеглим Героям.

У Сумській громаді віддали шану 14 Захисникам України, які загинули, боронячи державу, рідне місто та майбутнє своїх родин. Їхнім близьким передали нагрудні знаки та посвідчення до звання “Почесний громадянин міста Суми”, присвоєного посмертно.

Участь у церемонії взяли в.о. сумського міського голови Артем Кобзар та його радник з питань ветеранської політики Олександр Лук’яненко. Вони вручили документи та відзнаки родинам старшого лейтенанта Сергія Батраченка, старших сержантів Володимира Ворожбяна, Василя Приходька, Олексія Рябченка, молодших сержантів Сергія Шевченка, Антона Пантюшенка, старших солдатів В’ячеслава Ільїна, Юрія Олєфіра та солдатів Олександра Гетнаровича, Ігоря Семоненка, Олексія Туряниці, Сергія Скорохода, Артура Бурдюгова, Дмитра Чернички.

Артем Кобзар наголосив, що йдеться не лише про формальну процедуру, а про обов’язок громади — зберігати пам’ять про кожного, хто став на захист України та Сум.

Рекомендуємо

“14 Героїв. 14 імен, які назавжди вписані в історію Сумської громади”, — зазначив Артем Кобзар.

Він підкреслив, що звання “Почесний громадянин міста Суми” є найвищою відзнакою громади для тих, хто віддав найдорожче — своє життя — за Україну, Суми та право людей жити на власній землі.

Також Артем Кобзар зазначив, що загиблі воїни не прагнули нагород чи визнання, а виконали свій обов’язок у найважчий для країни час.

“Завдяки їхній мужності сьогодні працюють лікарні та школи, навчаються наші діти, живе і тримається наше місто”, — сказав він.

Окремо під час заходу пролунали слова підтримки для родин полеглих захисників, які щодня живуть із непоправною втратою.

“Низько схиляю голову перед батьками, дружинами, дітьми, рідними наших Героїв”, — сказав Артем Кобзар.

У громаді наголошують, що такі церемонії мають важливе значення для суспільства: вони не повертають загиблих, але зберігають пам’ять про них і підтримують родини.

За словами Артема Кобзаря, робота з вшанування полеглих є важливою складовою діяльності міської влади, адже пам’ять про захисників має залишатися живою та постійною.

“Вічна шана і вдячність нашим Захисникам. Герої не вмирають. Вони назавжди залишаються в серці Сум і всієї України”, — наголосив він.

У Сумській громаді підкреслюють, що імена Сергія Батраченка, Володимира Ворожбяна, Василя Приходька, Олексія Рябченка, Сергія Шевченка, Антона Пантюшенка, В’ячеслава Ільїна, Юрія Олєфіра, Олександра Гетнаровича, Ігоря Семоненка, Олексія Туряниці, Сергія Скорохода, Артура Бурдюгова та Дмитра Чернички назавжди залишаться в історії міста.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів