Масовані атаки на газову інфраструктуру країни призвели до значних втрат у видобутку, а додатковий податковий тиск з боку держави лише ускладнює ситуацію.
Про це повідомив в директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, пишуть Суми24.
Через ракетні удари деякі компанії втратили до 40% обсягів газовидобутку. Водночас фіскальні заходи, такі як податки та штрафи, посилюють фінансовий тиск на галузь, що може ще більше уповільнити відновлення та скоротити постачання палива.
На цьому фоні в Верховній Раді запропонували тимчасово послабити вимоги до якості газу. Омельченко попереджає: якщо не вжити необхідних заходів, восени країна може зіткнутися з дефіцитом блакитного палива, що негативно позначиться і на населенні, і на промисловості.
Щодо можливого зниження якості газу експерт заспокоює: суттєвої різниці споживачі не помітять, хоча характеристики палива можуть дещо погіршитися.




