У єврокубковому сезоні-2026/27 Україну представлятимуть чотири клуби, а остаточний склад учасників визначається за підсумками чемпіонату української Прем’єр-ліги (УПЛ)-2025/26, де залишилося зіграти лише два тури.
Після їх завершення стане відомо, які саме команди отримають путівки до Ліги чемпіонів, Ліги Європи та Ліги конференцій.
Хто гратиме у Лізі Чемпіонів
Ліга чемпіонів у сезоні-2026/27 буде представлена чемпіоном УПЛ. За три тури до фінішу “Шахтар” достроково забезпечив собі титул, тож саме “гірники” представлятимуть Україну в найпрестижнішому євротурнірі. Донецький клуб отримав пряму путівку до основного раунду Ліги чемпіонів, без проходження кваліфікації.
Додатково зазначається, що через ситуацію з переможцем Ліги чемпіонів-2025/26 (ПСЖ або “Арсенал”), який уже потрапив до наступного розіграшу через національний чемпіонат, в основному етапі з’явилося вакантне місце. Його отримав чемпіон із найвищим 5-річним рейтингом серед асоціацій, що перебувають поза топ-10 у таблиці коефіцієнтів УЄФА.
Оскільки “Рейнджерс” та “Олімпіакос”, які мали вищий клубний рейтинг УЄФА, втратили шанси на титули в Шотландії та Греції відповідно, саме команда Арди Турана отримала пряму путівку до основного етапу Ліги чемпіонів.
Жеребкування основного етапу Ліги чемпіонів заплановане на кінець серпня, а перші матчі мають відбутися у вересні 2026 року.
Хто гратиме у Лізі Європи
Володар Кубка України отримає місце у першому кваліфікаційному раунді Ліги Європи. У фіналі турніру зіграють київське “Динамо” та сенсаційний “Чернігів”, який виступає у Першій лізі. Фінальний матч Кубка України відбудеться 20 травня на “Арені Львів”, початок — о 18:00.
Жеребкування 1-го кваліфікаційного раунду Ліги Європи заплановане на 16 червня, а самі матчі пройдуть 9 та 16 липня.
Хто пройшов до Ліги конференцій
У Лізі конференцій Україна буде представлена двома клубами. Це друга команда УПЛ (або третя, залежно від результату Кубка України) та третя (або четверта). Наразі головними претендентами на ці місця залишаються ЛНЗ та “Полісся”, які посідають другу та третю сходинки в УПЛ відповідно.
Обидва представники стартуватимуть із другого кваліфікаційного раунду Ліги конференцій. Жеребкування відбудеться 17 червня, а матчі заплановані на 23 та 30 липня.

Нагадаємо, у сезоні-2025/26 Україну в єврокубках представляли “Динамо”, “Шахтар”, “Олександрія” та “Полісся”. “Динамо” не змогло пройти основну стадію Ліги конференцій. “Шахтар” дійшов до півфіналу Ліги конференцій, де поступився англійському “Крістал Пелас” у боротьбі за вихід до фіналу. “Олександрія” завершила виступи у 2-му раунді кваліфікації Ліги конференцій після поразки від сербського “Партизана”. “Полісся” вибуло у раунді плейоф Ліги конференцій, поступившись італійській “Фіорентині”.




