Про відновлення, яке відбувається виключно за профіциту в енергосистемі, повідомили в ExPro.
Станом на зараз обсяги експорту дуже низькі: за добу було передано лише 12 мегават-годину до Молдови в нічні години. Востаннє електроенергію експортували 11 листопада 2025 року.
На п’ятницю, 6 березня, компанії зарезервували на добових аукціонах 120 мегават-годину для експорту. Найбільше потужностей заброньовано на 10 годину – 20 мегават-годину. 5 березня на аукціонах були зареєстровані більші потужності – до 61 мегават-годину в окремі години, але фактично вони не були використані.
“Наразі обсяги експорту мізерні і відбуваються лише у профіцитні години, переважно під час активності сонячних електростанцій. Енергосистема працює дуже динамічно: баланс виробництва та споживання формується фактично щохвилини, тому ситуація може швидко змінюватися”, – пояснила аналітик ринку електроенергії в ExPro Дарʼя Орлова.
Профіцит у певні години формується завдяки роботі сонячних та інших відновлюваних джерел енергії, а також стабільному виробництву на АЕС. Водночас частина пошкоджених раніше генеруючих потужностей досі на ремонтах, тому у деякі години можливий дефіцит і обмеження електропостачання.

Через пошкодження мережевої інфраструктури від ворожих обстрілів дефіцит може виникати й в окремих регіонах. Так, на ранок 5 березня повідомляли про знеструмлених споживачів у Запорізькій, Дніпропетровській та Харківській областях, повідомляє Укренерго.
Імпорт електроенергії залишається високим – 5 березня сумарний обсяг склав 27 тисяч мегават-годину, при цьому найбільше імпортують у години вечірнього піка – близько 1,4 гігавата.
Слід зазначити, що вже з 4 березня Словаччина припинила постачати електрику в Україну.




