Укрзалізниця повідомила про тимчасові зміни в русі поїзда №143/144 Суми — Рахів: тепер він курсуватиме лише до станції Київ-Пасажирський. Причина — суттєве загострення безпекової ситуації на Сумщині.
У компанії наголошують, що рішення продиктоване виключно питаннями безпеки, а не попитом чи організаційними чинниками. На території Сумської області вже тривалий час щодня фіксують активність ворожих безпілотників із камерами. Вони заходять з території Росії, проводять розвідку та цілеспрямовано атакують пасажирські і локомотивні депо, а також рухомий склад.
“Фактично мова йде про навмисне полювання на залізничну інфраструктуру. На жаль, це вже має наслідки — залізничники Сумщини наразі перебувають у лікарнях після обстрілів та атак, а також маємо безповоротні втрати рухомого складу”, — зазначили в Укрзалізниці.
Компанія постійно координує дії з військовими підрозділами, зокрема з розвідувальними та моніторинговими службами, а також із підрозділами протиповітряної оборони та мобільними вогневими групами, які відповідають за захист від повітряних загроз. За їхніми оцінками, ризики на цій ділянці залишаються високими.
“Пріоритет №1 для Укрзалізниці — життя і здоров’я наших працівників та пасажирів. Щойно військові нададуть дозвіл і підтвердять, що рух можна відновлювати безпечно, поїзд буде повернутий на маршрут у повному обсязі”, — додали в компанії.




