В Сумах затвердили нову редакцію Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Суми».
Про це повідомляє Сумська міськрада.
Документ відобразив усі необхідні зміни: новий розмір грошової виплати, вимоги до кандидатів тощо.
Відтепер на звання “Почесного громадянина Сум” можуть претендувати не лише сум’яни, , а й жителі старостатів Сумської МТГ.
Перелік підстав для присвоєння звання був доповнений:
- активною громадською та волонтерською діяльністю;
- вагомим внеском у розвиток місцевого самоврядування.
Тепер пропонувати кандидатів на це звання може:
- мер;
- виконком;
- секретар міськради,
- депутати міськради;
- громадські організації.
Рідні тих, кому звання надали посмертно, отримають не лише посвідчення, а й нагрудний знак.
Розширено коло пільг для почесних громадян, які належать до соціально незахищених верств:
- щомісячна винагорода тепер п’ять прожиткових мінімумів;
- введено матеріальну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі, визначеному програмою СМТГ «Милосердя»;
- для отримання пільг тепер потрібно, щоб дохід не перевищував восьми прожиткових мінімумів;
- спростили вимоги для отримання компенсацій на санаторно-курортне лікування.
Нові правила також доповнили підставами для позбавлення звання, зокрема на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони України. При цьому конкретизовано наслідки: позбавлення права на матеріальну допомогу та пільги, а також повернення колара та посвідчення.




