У Сумах відбулася зустріч із мешканцями будинків, які напередодні перекривали рух транспорту, домагаючись справедливіших графіків відключень електроенергії. Люди розповідали, що, окрім планових графіків погодинних відключень (ГПВ), у їхніх домівках надто часто застосовують і аварійні — ГАВ.
Про це повідомила Сумська міська військова адміністрація.
У чому проблема
До списку найбільш постраждалих потрапили близько 70 будинків. Найгостріша ситуація — у багатоповерхівках з автономним опаленням: коли зникає електрика, разом із нею зникає й тепло.
Позиція енергетиків і міської влади
Головний інженер міських електромереж пояснив, що графіки відключень формуються з урахуванням навантаження на мережі, які постійно зазнають ушкоджень через ворожі обстріли. Водночас очільник Сумської МВА Сергій Кривошеєнко зазначив, що можливості для коригування ситуації все ж є.
«Енергетики спробують знайти варіанти для зміни порядку відключення спальних мікрорайонів. Перші кроки вже зафіксовані у протокольних дорученнях», — повідомив начальник СМВА.

Можливі рішення
Серед запропонованих кроків — перегляд черговості відключень, щоб спальні райони не залишалися без світла частіше за інші. Також ідеться про спільну роботу з ОСББ та управителями будинків для забезпечення альтернативного живлення котелень у багатоповерхівках з автономним опаленням. Подібні рішення в місті вже застосовували раніше.
Міська адміністрація заявляє, що ситуація перебуває на постійному контролі.
Дізнавайтеся актуальні новини міста за посиланням Суми_сьогодні.




