Сьогодні відбулася масштабна зовнішня кібератака на державні реєстри України, яка стала найбільшою за останній час. Унаслідок цілеспрямованого втручання тимчасово зупинено роботу Єдиних та Державних реєстрів, що перебувають у компетенції Міністерства юстиції України.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, пишуть Суми24.
Зараз, спільно з іншими службами, проводяться заходи з протидії атаці та відновлення систем. Встановлено, що атака була здійснена російськими структурами для порушення роботи критично важливої державної інфраструктури.
Фахівці працюють у посиленому режимі над відновленням доступу до реєстрів.
За попередньою оцінкою, загроза для інших ресурсів відсутня.
Пріоритетом є відновлення роботи таких реєстрів:
- Державний реєстр актів цивільного стану громадян,
- Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців,
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Очікується, що першочергове відновлення займе до двох тижнів.
Деталі щодо надання послуг громадянам будуть оприлюднені завтра.
Після завершення відновлення роботи реєстрів буде проведено аналіз атаки спільно з профільними органами з метою посилення кіберзахисту у майбутньому.
Ситуація знаходиться під контролем, і вживаються всі необхідні заходи для найшвидшого відновлення роботи сервісів.
Противник намагається використати цю ситуацію для проведення інформаційних операцій та створення паніки серед громадян України та за кордоном. Уся актуальна інформація буде надана додатково.




