Весняна заборона на вилов риби у Сумській громаді: що потрібно знати рибалкам вже зараз

З 1 квітня на Сумщині починає діяти заборона вилову риби через нерест.

У Сумській громаді запроваджують сезонні правила для рибальства — стартує щорічна нерестова кампанія. Відповідне рішення ухвалило Обласне управління Держагентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм наказом від 23.03.2026 №25.

Рибалкам варто врахувати: строки заборони безпосередньо залежать від типу водойми. Для річок та їх кореневих вод обмеження діятимуть з 01 квітня по 20 травня. На водосховищах ловити рибу заборонено довше — з 01 квітня по 10 червня. А у придаткових водоймах, серед яких протоки, озера, ставки та заплави, обмеження триватимуть з 01 квітня по 30 червня.

Під час нересту майже всі акваторії рибогосподарських об’єктів Сумської області отримують статус нерестовищ. Окремо визначені ділянки, де контроль буде особливо суворим. Це р. Псел на відрізках від Бобрівської ГЕС до с. Пристайлово, від с. Токарі до с. Бишкінь, а також від гирла р. Олешня до межі с. Хомине. До переліку входить і Боромлянське водосховище, а також вся акваторія рибогосподарських об’єктів.

Рекомендуємо

Контроль за дотриманням правил здійснюватиме “Рибоохоронний патруль”, враховуючи безпекову ситуацію та вимоги воєнного стану. У громаді наголошують: ігнорування встановлених обмежень під час нересту може призвести до адміністративної або кримінальної відповідальності, а також обов’язкового відшкодування збитків, завданих рибному господарству.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів