З 1 січня 2025 року в Україні набудуть чинності нові правила, спрямовані на забезпечення рівного доступу до сучасних платіжних технологій у всіх населених пунктах, включаючи найменші.
Про це інформує ДПС України, пишуть Суми24.
Підприємці, які працюють у таких регіонах, будуть зобов’язані забезпечити клієнтам можливість безготівкової оплати товарів і послуг. У разі порушення правил їм загрожуватиме штраф: за перше порушення — до 3400 грн, за повторне протягом року — до 17 000 грн. Ці норми прописані в постанові №894 від 29 липня 2022 року.
Нові вимоги поширюються як на звичайні магазини, так і на дистанційний продаж товарів або послуг через інтернет. Продавці повинні запропонувати клієнтам один із таких способів розрахунку:
- електронні платіжні засоби (наприклад, банківські картки);
- платіжні додатки (Apple Pay, Google Pay тощо);
- платіжні пристрої (термінали, мобільні POS-системи).
Втім, закон передбачає винятки для деяких категорій підприємців:
- ФОП першої групи єдиного податку (підприємці з мінімальними доходами);
- продавці, які здійснюють виїзну торгівлю або використовують торгові автомати;
- особи, які продають власноруч вирощену продукцію.
Окрім цього, безготівкові платежі не будуть обов’язковими у:
- зонах бойових дій або на окупованих територіях (перелік затверджує Міністерство реінтеграції);
- регіонах протягом трьох місяців після їх звільнення чи завершення бойових дій.
Податкова служба вже попередила, що за недотримання правил передбачені штрафи:
- за перше порушення — від 1700 до 3400 грн;
- за повторне — від 8500 до 17 000 грн.
Крім того, з грудня змінюються правила щодо військового збору. Ставка для фізичних осіб збільшиться з 1,5% до 5% на всі види доходів, включаючи заробітні плати. Для ФОП I, II і IV груп вводиться військовий збір у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати, а також додаткова звітність.




