У Битицькому старостинському окрузі Сумської громади з 6 січня мають знову запустити регулярний автобус із Сум до Битиці.
Про це повідомляє староста округу Артема Янченка.
Кілька місяців транспорт тут не ходив через складну безпекову ситуацію. Тепер маршрут планують відновити у скороченому форматі: автобус курсуватиме три дні на тиждень — у вівторок, п’ятницю та суботу — з двома рейсами на день. З міркувань безпеки транспорт поки не заїжджатиме вглиб населених пунктів і зупинятиметься лише на околицях Битиці та Пушкарівки.
Битицький округ нині залишається одним із найпроблемніших у громаді. Частина сіл, зокрема Вакалівщина та Микільське, майже спорожніли через постійні обстріли. Найбільше мешканців залишилося в Битиці та Пушкарівці — там і досі працюють магазини. Водночас поштове обслуговування здійснюється лише у виїзному форматі. Загалом інфраструктура округу зазнала значних пошкоджень.
Попри те, що округ розташований за 15–25 кілометрів від кордону, у селах продовжує працювати малий бізнес — зокрема деревообробні підприємства та фермерські господарства. Більшість тих, хто залишився, — люди старшого віку. За словами старости, мешканці, чиї домівки постраждали від обстрілів, активно оформлюють компенсації та житлові сертифікати в межах державної програми. Якщо ж попит на перевезення зростатиме, кількість рейсів обіцяють переглянути й збільшити.
Слідкуйте за актуальними новинами міста за посиланням Суми_сьогодні.




