Україна домовилася з Комітетом власників єврооблігацій про реструктуризацію державного зовнішнього комерційного боргу.
Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, пишуть Суми24.
“Після тривалих перемовин та співпраці з приватними кредиторами, МВФ та офіційними кредиторами, ми досягли угоди з Комітетом власників єврооблігацій про реструктуризацію нашого зовнішнього державного боргу”, – сказав він.
Угода дозволить зекономити 11,4 мільярда доларів США на обслуговуванні боргу впродовж найближчих трьох років. До 2033 року ця економія складе 22,75 мільярда доларів США. Ці фінансові ресурси можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки, зазначив міністр.
Завершення реструктуризації відкриє шлях для повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли стабілізується ситуація з безпекою, що дозволить фінансувати відновлення та реконструкцію країни.
Що означає ця угода? Реструктуризація передбачає, що кредитори спишуть Україні 37% боргу за єврооблігаціями.
Замість цього Україна випустить нові єврооблігації.
- Бонди серії А – на 40% суми боргу з погашеннями у лютому 2029, 2034, 2035 та 2036 роках. Виплати процентів розпочнуться з 1 серпня 2024 року. Розмір процента до 1 серпня 2025 року складе 1,75%, до 1 лютого 2026 року – 4,5%, до 1 серпня 2027 року – 6%, а з 1 лютого 2034 року – 7,75%. Проценти виплачуватимуться кожні пів року.
- Бонди серії B – на 23% боргу з погашеннями у лютому 2030, 2034, 2035 та 2036 роках. Процентні виплати до 1 лютого 2027 року не здійснюватимуться, у серпні 2027-2033 років – 3%, а з 1 лютого 2034 року – 7,75%. Виплати відбуватимуться кожні пів року.
Якщо номінальний ВВП 2028 року відповідатиме прогнозу МВФ або перевищуватиме його, у 2029 році Україна запропонує кредиторам додаткові євробонди серії В на суму до 12% від поточної вартості боргу.




