Хлопець з Сум влаштував теракт у Дніпрі на замовлення ФСБ

У Дніпрі СБУ затримала 16-річного жителя Сум, який 23 листопада влаштував теракт біля залізничної колії за вказівкою ворога.

СБУ та Нацполіція відпрацювали операцію швидко й чітко — хлопець навіть не встиг сховатися в столиці, куди поїхав одразу після злочину.

Як розповіли в СБУ, юнак — переселенець із Сум, який тимчасово проживав у Києві. Саме там він потрапив у поле зору російських спецслужб, шукаючи «легкі гроші» в Телеграм-каналах. Куратори дали інструкції, забезпечили «роботою» й скерували до Дніпра.

Підліток оселився в готелі, купив необхідні компоненти, зібрав дві вибухівки та замаскував їх під вогнегасники. Для дистанційного підриву використав телефони.

Рекомендуємо
Хлопець з Сум влаштував теракт у Дніпрі на замовлення ФСБ
Докази у справі/ Фото СБУ

Перший вибух забрав життя 35-річного наркозалежного чоловіка — його окупанти навмисно заманили шукати «закладки». Цей підрив мав стати приманкою для поліції. І, на жаль, план спрацював.

Коли на місце приїхав наряд 102 разом із вибухотехніками, російська сторона активувала другу вибухівку. Один із поліцейських отримав тяжкі поранення.

Після теракту виконавець повернувся до Києва, де й потрапив у руки спецслужб. Слідчі вже повідомили йому про підозру за частиною 3 статті 258 ККУ — терористичний акт, що призвів до загибелі людини. Неповнолітньому загрожує до 15 років тюремного ув’язнення.

Операцію проводили співробітники СБУ у Дніпропетровській області разом із Нацполіцією під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів