У Сумах відзначено чергове зростання кількості захворювань на ГРВІ та COVID-19. За останній тиждень число інфікованих коронавірусом зросло на 13% у порівнянні з попередніми днями. Особливе занепокоєння викликає той факт, що серед пацієнтів виявлено дітей.
Про це повідомила керівник міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко, пишуть Суми24.
Попри масову вакцинацію, небезпека вірусу залишається реальною загрозою для життя. Нещодавно в місті був зафіксований смертельний випадок, пов’язаний із COVID-19, що є серйозним нагадуванням про актуальність цієї інфекції, особливо для літніх людей та осіб з високим ризиком ускладнень.
Медичні установи працюють на підвищених обертах. Міська лікарня спрямувала всі ресурси на допомогу пацієнтам із COVID-19 та іншими респіраторними хворобами. На стаціонарному лікуванні перебуває понад 1300 осіб, з них 114 – діти.
Вакцинація залишається найдієвішим засобом протистояти хворобі. Міська влада закликає громадян, особливо людей віком від 60 років та тих, хто має хронічні захворювання, обов’язково робити щеплення. Усім охочим доступні вакцини в кабінетах сімейних лікарів.
Епідеміологічна ситуація у Сумах залишається напруженою. Лікарі наполегливо радять мешканцям дотримуватися карантинних норм, носити маски в людних місцях та регулярно обробляти руки антисептиками.




