Наближуємося до запровадження маскового режиму на Сумщині через Covid-19

У Сумській області останніми тижнями спостерігається помітне зростання випадків захворювання на COVID-19. За даними місцевих медиків, якщо наприкінці липня щотижнева кількість нових випадків становила 5–6, то вже за тиждень вона зросла до 215. Одночасно з цим фіксується підвищення захворюваності на інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Головний державний санітарний лікар Сумської області Ірина Купрієнко зазначила, що попри тенденцію до зростання, інтенсивність ГРВІ цього року на 29% нижча, ніж у 2024 році. COVID-19, своєю чергою, реєструється на 72% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

За 35-й тиждень поточного року темпи приросту захворюваності на COVID-19 уповільнилися з 155% до 9%, що може свідчити про наближення піка епідемії. Як відзначають медики, така динаміка нетипова: зазвичай пік триває близько 1,5–2 місяців. Остаточна картина стане зрозумілішою протягом наступних тижнів.

Рекомендуємо

Наразі у світі та в Україні зростає поширення нових варіантів вірусу: “Стратус” (XFG) та “Німбус”. В Україні вже зафіксовано 125 випадків “Стратусу” та 3 випадки “Німбусу”. На Сумщині “Стратус” підтвердили у двох пацієнтів із Сумської та Путивльської громад.

Попри зростання захворюваності, випадків смерті від COVID-19 з початку підйому в області не зафіксовано.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів