Сумський районний суд оголосив вирок військовослужбовцю однієї з частин регіону, визнавши його винним у самовільному залишенні частини та незаконному заволодінні бойовою технікою. За ці дії чоловік отримав 7 років позбавлення волі.
Про це повідомляє ДБР, пишуть Суми24.
Інцидент стався у січні 2025 року. Військовий, який обіймав посаду водія спеціалізованої техніки, залишив місце служби без дозволу. Під виглядом потреби заправити бронетранспортер паливом, він вивіз БТР з частини, взяв із собою автомат і вирушив у напрямку Полтавської області, де проживає.
Протягом кількох годин він долав сотні кілометрів автошляхами загального користування. Зрештою залишив бронетехніку на узбіччі біля одного з сіл і пішов відпочивати до лісосмуги.
Співробітники ДБРу взаємодії з військовою службою правопорядку та СБУ швидко встановили місцеперебування втікача та затримали його. Викрадену техніку та зброю повернули до частини.
Суд визнав чоловіка винним за статтями 408 ч. 4 та 410 ч. 4 Кримінального кодексу України — дезертирство та незаконне заволодіння військовим майном в умовах воєнного стану — і призначив реальне покарання у вигляді семи років ув’язнення.
Прокуратура в справі була представлена Сумською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону.




