Суд на Сумщині покарав за відмову від повістки: чоловік отримав вирок, вже служачи у ЗСУ

Сьогодні 26 березня стало відомо, який вирок винесено ухилянту, який вже служить у лавах ЗСУ.

На Сумщині історія з ухиленням від мобілізації отримала несподіваний розвиток. Чоловік, який торік восени відмовився від отримання “бойової” повістки, згодом сам опинився у лавах ЗСУ ще до оголошення вироку.

Як зазначено у рішенні Тростянецького районного суду Сумської області, події розгорталися у вересні 2025 року. Обвинувачений пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до служби. 7 вересня працівники ТЦК зачитали йому зміст повістки на відправлення до військової частини.

Втім, чоловік категорично відмовився підписувати документ. Після цього військові склали акт про відмову, а матеріали передали до поліції. Уже під час судового засідання мешканець Сумщини визнав свою провину і пояснив, що на такий крок його підштовхнув страх перед фронтом.

Рекомендуємо

Поки тривало слідство, ситуація змінилася: на момент винесення вироку чоловік уже проходив службу в іншій військовій частині. Фактично він виправив свій вчинок ще до рішення суду.

Додатково орган пробації надав позитивну характеристику, вказавши, що ризик повторного правопорушення оцінюється як середній, а виправлення можливе без ізоляції від суспільства.

З урахуванням щирого каяття та того, що підсудний уже захищає країну, суд обрав найм’якше покарання. Чоловіка визнали винним за статтею 336 ККУ та призначили 1 рік іспитового терміну.

Підпишись на новини Сумщини
Telegram / Facebook / Google News

Новини партнерів