У Сумській міській територіальній громаді розпочинається реалізація масштабного проєкту зі створення сучасних протирадіаційних укриттів у закладах загальної середньої освіти. Це рішення спрямоване на підвищення рівня безпеки учнів і педагогів в умовах військової загрози.
Про це інформує Сумська міськрада, пишуть Суми24.
Чотири з цих укриттів фінансуватимуться за змішаною схемою – шляхом місцевого бюджету та державної субвенції. Попередні роботи, зокрема оцінка майбутніх об’єктів та коригування проєктної документації, були розпочаті ще на початку року. Контроль за процесом здійснюють заступниця міського голови Римма Бикова та начальник управління капітального будівництва й дорожнього господарства Віталій Шилов, які відвідали місця майбутнього будівництва й провели зустрічі з директорами навчальних закладів.
За словами Римми Бикової, створення укриттів має першочергове значення для забезпечення безпечного освітнього процесу, що дозволить школярам продовжувати навчання навіть під час повітряних тривог.
Для отримання державного фінансування управління капітального будівництва успішно захистило відповідні проєкти перед Міністерством освіти і науки України у лютому. Нещодавно МОН офіційно підтвердило виділення коштів на будівництво чотирьох об’єктів. Водночас тривають заходи щодо виділення частки фінансування з місцевого бюджету, що є необхідною умовою для отримання державної субвенції. На цей час проведено три тендери, і вже найближчим часом стартують будівельні роботи.
П’ятий проєкт реалізується за підтримки уряду Литви. Проєктно-кошторисна документація вже передана міжнародним партнерам для подальшого затвердження.
Будівництво укриття в найбільшій школі Сум поки залишається відкритим питанням через нестачу вільного простору для його розміщення. Наразі ведеться пошук альтернативних рішень.
Окрім цього, у громаді триває будівництво укриттів ще у трьох навчальних закладах.




